All Products
-
Hot Melt Adhesive Film
-
TPU Hot Melt Adhesive Film
-
Hot Melt Adhesive Sheets
-
Embroidery Patch Backing Glue
-
Hot Melt Adhesive Film For Textile Fabric
-
EVA Hot Melt Adhesive Film
-
Hot Melt Adhesive Tape
-
Hot Melt Glue Film
-
Hot Melt Adhesive Web
-
Hot Melt Adhesive Powder
-
Hot Melt Adhesive Granule
-
Hot Melt Glue Sheets
-
Mr.Sergey AbayevGood service and fast shipping. -
Mr.HoqueLily,I am really happy with the film. Good quality with competitive price. Thank you very much for your sincere service. -
Mr.HernanLily, I received your goods,it is very good. And thanks for your nice coorperation!
Contact Person :
Lily
Phone Number :
86-15817445470
WhatsApp :
+8615817445470
Keywords [ polyester hot melt adhesive ] match 80 Products.
50mic TPU Hot Melt Adhesive Film 100M/ Roll High Elasticity
| Raw Material: | Polyurethane(TPU) |
|---|---|
| Color: | Transparent |
| Thickness(mic): | 50mic |
| Width(mm): | 5.8cm |
| Length(Yards): | 100meters/Roll |
Milky White TPU Hot Melt Adhesive Film 140cm Thermal Bonding Film
| Structure: | TPU + Glassine Release Paper |
|---|---|
| Melt Flow Index:: | 28g/10min(Condition:ASTMD1238-04) |
| Melt Point: | 85±5℃ |
| Operate Temperature: | 120-150℃ |
| Thickness(mic): | 50mic |
Protective Suit Hot Melt Adhesive Granule ROHS Edgebander Glue Pellets
| Apperance Form: | Yellow Particles |
|---|---|
| Shape: | Transparent Plastic Pellets |
| Soften Point: | 75-85 °C( DSC) |
| Viscosity(180℃): | 1150±500mPa.s |
| Cold Time: | 4-7Seconds |
Lower Temperature Milky Translucent Hot Melt Adhesive Film For Bonding Leather / Plastics
| Structure: | TPU + Glassine Release Paper |
|---|---|
| Color: | Milky Translucent |
| Proportion: | 1.18±0.02g/cm³ |
| Melt Flow Index:: | 25±5g/10min(Condition:ASTMD1238-04) |
| Operate Temperature: | 100-160℃ |
0.03mm 0.04mm Hot Melt Adhesive Film For Textile Fabric 5-12s Operate Time
| Materials: | TPU |
|---|---|
| Apperance: | Transparent |
| Substrate Material: | Release Paper |
| Processing Temperature(℃): | 150-180 |
| Port: | Shenzhen |
Elastic Polyurethane Hot Melt Adhesive Tape For Underwear 10mic-300mic
| Raw Material: | Polyurethane(TPU) |
|---|---|
| Proportion: | 1.14g/cm³ |
| Basic Materials: | Release Paper |
| Color: | Transparent |
| Thickness Range (mic): | 10mic-300mic |
Polyurethane Hot Melt Adhesive Film Thermal Bonding Film For ABS And Leather
| Structure: | TPU + Glassine Release Paper |
|---|---|
| Melt Flow Index:: | 28g/10min(Condition:ASTMD1238-04) |
| Melt Point: | 85±5℃ |
| Operate Temperature: | 120-150℃ |
| Thickness(mic): | 50mic |
Hot Melt Glue Sheets Hot Melt Backing Gum Resistance Washable Embroidered Chapter Gum
| Type: | Hot Melt Adhesive Glue Sheets |
|---|---|
| Main Raw Material: | PO,PES,TPU |
| Color: | White |
| Application: | Embroidered Chapter |
| Feature: | Eco-Friendly,Non-Toxic |
PES Hot Melt Paper Thermal Adhesive Film Stick TPU / PVC Material Patches On Fabric
| Brand: | Hunter Men |
|---|---|
| Structure: | Ployester Film + Release Paper |
| Color: | Milky White |
| Melting Point(°C): | 108℃±5℃ |
| Hot Pressing Temperature(°C): | 140-160℃ |
Milky White Hot Melt Glue Sheets 100 Yards Length PES Film For Embroidered Chapter Gum
| Type: | HT03 |
|---|---|
| Structure: | PES Film + Release Paper |
| Color: | Milky White |
| Thickness: | 120mic |
| Width(mm): | 100cm |

